Skip to main content

Konsulting IT i biznesowy

Wdrażamy najlepsze systemy i praktyki

ROZUMIEMY TWÓJ BIZNES

Scapaflow Consulting to doświadczeni eksperci w dziedzinie oprogramowania biznesowego. Konsultanci Scapaflow od ponad 10 lat prowadzą analizy, wdrożenia i utrzymanie systemów informatycznych dla klientów krajowych i międzynarodowych.

W czym możemy pomóc ?

Konsulting informatyczny (doradztwo informatyczne) to doradzanie firmom, jak osiągać cele biznesowe przy użyciu technologii. 

Konsultanci IT mają doświadczenie pochodzące z wielu różnych firm i jednocześnie są bardzo sprawni w operowaniu zaawansowanymi systemami i technologiami informatycznymi. Każda firma jest inna, więc ta praca wymaga ciągłego uczenia się. Umiejętność adaptacji w połączeniu z szerokim doświadczeniem powoduje, że konsultant jest w stanie zaproponować i wdrożyć optymalne rozwiązania. 

Co jest niezbędne w pracy konsultanta IT ?

  • Umiejętności analityczne
  • Wiedza techniczna
  • Wiedza biznesowa 
  • Zdolności komunikacyjne

 

Konsulting biznesowy to pomaganie organizacjom w osiąganiu celów. Doradztwo często ma charakter strategiczny - konsultant przygotowuje strategię całościową lub w wybranym obszarze działalności firmy. Konsultanci często doradzają także na poziomie operacyjnym: jak usprawniać bieżące procesy, by uzyskać jak najlepszą rentowność.

Doradca nie może ograniczać się jedynie do przygotowania rekomendacji "na papierze". Odpowiedzialny konsultant pomaga takze realizować plan aktywnie uczestnicząć w projektach wdrożeniowych.

Outsourcing to usług polegająca na wynajęciu konsultanta lub programisty do konretnego projektu.

Audyt procesów i systemów informatycznych polega na bardzo szczegółowej analizie procesów zachodzących w firmie oraz analizie wsparcia tych procesów przez systemy informatyczne. Jest punktem wyjścia do opracowania optymalizacji i podniesienia efektywności działania całej firmy.

Tak, rozwiązanie dedykowane jest odpowiednią opcję wtedy, kiedy nie ma na rynku systemu spełniającego specyficzne wymagania. Wtedy konsultanci wspólnie z programistami opracowują rozwiązanie "szyte na miarę" danego klienta. W ostatnich latach inżynieria oprogramowania rozwinęła się na tyle, że przygotowanie dedykowanego rozwiązania jest często rozsądne kosztowo, a dzięki wykorzystaniu zwinnych metodyk takie rozwiązanie jest doskonale dopasowane do wymagań klienta. W takim modelu klient widzi efekt prac na bieżąco i na bieżąco daje informację zwrotną. 

Nasz zespół ma wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu systemów wspierających skomplikowane procesy biznesowe. Posiadamy umiejętności pozwalające na tworzenie efektywnych rozwiązań obsługujących wielomilionowe bazy klientów.

Co nas wyróżnia?

  • Ponad 11-letnie doświadczenie konsultingowe w projektach na styku biznesu i technologii
  • Koncentracja na specyfice danej branży i budowaniu przewagi konkurencyjnej za pomocą IT
  • Wieloletnie i bogate doświadczenie z zakresu oprogramowania dla przedsiębiorstw
  • Doświadczenie we wdrożeniach opartych na metodykach klasycznych i zwinnych

Jak kontrolować koszty w firmie ?

W czasie kryzysu najważniejsze jest pilnowanie kosztów. Im większa firma, tym trudniej jest kontrolować wydatki. Jak najlepsze firmy dbają o rentowność ? Jak nie dopuścić do niekontrolowanego rozrostu kosztów ?

Co to jest ERP ?

W Polsce funkcjonuje kilkadziesiąt systemów klasy ERP. Co oznacza skrót ERP ? Dlaczego firmy decydują się na wdrożenie ERP ? Jakie są najlepsze systemy ERP dostępne na polskim rynku ?

Jak wdrożyć CRM ?

Relacje z klientem to podstawa, ale 70% wdrożeń CRM kończy się porażką. Dlaczego to takie trudne ? Przeczytaj, jakie działania gwarantują sukces wdrożenia CRM.

Obieg dokumentów: zewnętrzna aplikacja czy moduł w ramach ERP ?

Przetwarzanie dokumentów w formie papierowej jest po pierwsze nieefektywne, a po drugie w dobie pandemii koronowirusa często niemożliwe ze względu na konieczność pracy zdalnej. Przeczytaj, jak wybrać odpowiednie rozwiązanie w zależności od specyfiki…