Skip to main content

Integracja enova365 i UDT

3 stycznia 2020

Charakterystyka firmy:

Urząd Dozoru Technicznego (UDT) jest państwową osobą prawną działającą w obszarze bezpieczeństwa urządzeń technicznych w oparciu o szereg aktów prawnych, przede wszystkim ustawę z dnia 21 grudnia 2000 r. o dozorze technicznym. UDT kontynuuje ponad stuletnią tradycję polskiego dozoru technicznego. UDT posiada 10 oddziałów terenowych oraz 22 biura, rozmieszczonych na terytorium całej Polski.

Nasz klient jest głównym dystrybutorem wiodących marek urządzeń takich jak wózki widłowe, specjalistyczne maszyny do transportu kontenerów, urządzeń Manitou, dźwigów i maszyn terenowo-szosowych oraz elektrycznych pojazdów platformowych. W ramach swojej działalności zajmuje się kompleksowym doradztwem technicznym, obsługą serwisową na terenie całego kraju, wynajmem urządzeń krótko i długoterminowym, outsourcingiem flot w tym przygotowaniem i organizacją dozoru technicznego UDT oraz szkoleniem z obsługi maszyn.

   

  Opis projektu:

  Urząd Dozoru Technicznego w ramach realizowanych usług systematycznie odchodzi od formy papierowej i mailowej na rzecz bezpośredniej integracji pomiędzy systemami UDT, a systemami usługobiorców. To działanie wpisuje się w obecny trend cyfryzacji procesów biznesowych. Firmy, które są operatorami dużych flot urządzeń (np. 1000 i więcej) poświęcają dużo czasu i uwagi na organizację przeglądów UDT. Z reguły proces ten pozostaje poza kontrolą klasycznych systemów ERP, co może generować błędy i realne straty finansowe wynikające z przestoju maszyn bez ważnych przeglądów UDT.

  Głównym celem naszego wdrożenia było zaimplementowanie kompletnego rozwiązania służącego do integracji API UDT, pomiędzy naszym klientem a Urzędem Dozoru Technicznego.

  Główne założenia wdrożenia:

  1. Synchronizacja API UDT z systemem ERP klienta enova365
  2. Pełna wymiana danych pomiędzy modułami funkcjonalnymi
  3. Dostęp w systemie ERP do danych:
   • Aktualizacja daty ostatniego badania
   • Aktualizacja terminu ważności badania
   • Odczyt wyników ostatniego badania
   • Dostęp do dokumentów w systemie takich jak: Protokół z wykonania czynności dozoru technicznego oraz Decyzje zezwalającą na eksploatację urządzenia

   Korzyści z wdrożenia

   • Pełna przejrzystość dzięki odwzorowaniu wszystkich procesów
   • Uporządkowanie danych w kartotekach urządzeń
   • Oszczędność czasu dzięki, szybkiemu dostępowi do informacji o terminach, wynikach i uwagach dot. badań danego urządzenia
   • Automatyzacja komunikacji z systemem UDT, bez udziału czynnika ludzkiego

   Aktualności z enova365

   enova365 wersja 2210.2.2

   Wersja 2210.2.2 zawiera nowy moduł enova365 Nieruchomości - umożliwia zautomatyzowanie i ułatwienie części procesów związanych z zarządzaniem nieruchomościami. To w efekcie wpływa na zwiększenie ergonomii pracy i dostarcza informacje analityczne,…

   enova365 wersja 2206.3.5

   W wersji enova365 2206.3.5 dostępniono nowe funkcjonalności systemu enova365 w obszarach: Kadry Płace i HR oraz Finanse i Księgowość (odsetki). Zaktualizowano wartości odsetek obowiązujące od 08.09.2022 r.

   enova365 wersja 2206.3.4

   W wersji enova365 2206.3.4 udostępniono nowe funkcjonalności systemu enova365 w obszarach Kadry Płace, Finanse i Księgowość. W Pulpicie Pracownika przygotowano serię wniosków związanych z wykonywaniem pracy w sposób zdalny.

   Pulpity enova365 po ukraińsku

   enova365 już jest gotowa na pracowników ukraińskojęzycznych. Pulpity oprogramowania są dostępne w j. ukraińskim. Zatrudniony pracownik może samodzielnie złożyć wniosek urlopowy, zgłaszać wyjścia służbowe czy rejestrować swój czas pracy, korzystając z…

   enova365 wersja 2204.1.1

   W wersji enova365 2204 udostępniono nowe funkcjonalności systemu enova365 w obszarach: Business Intelligence, Sprzedaż i CRM, Handel i Magazyn, Kadry Płace, Finanse i Księgowość, Procesy, Projekty i usługi, Produkcja.

   enova365 wersja 2112.0.0

   W wersji enova365 2112 udostępniono mechanizmy obsługujące zmiany w przepisach obowiązujące od 1 stycznia 2022 roku - tzw. Polski Ład, obsługa Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) i inne.

   enova365 FAQ - najczęściej zadawane pytania

   Zebraliśmy najczęściej zadawane pytania w enova365

   enova365 wersja 2106.2.5

   W dniu 3 września 2021 roku opublikowana została wersja enova365 oznaczona numerem 2106.2.5. W wersji poprawiono błędy w modułach Handel, Produkcja, Księgowość oraz wersji enova365 HTML.

   Wypłata na życzenie dzięki enova365 i symmetrical.ai

   enova365 zintegrowana z symmetrical.ai - każdy dzień może być dniem wypłaty. Symmetrical.ai to nowoczesny benefit finansowy dający każdemu pracownikowi równy i sprawiedliwy dostęp do części wynagrodzenia za pomocą jednego kliknięcia.

   System ERP enova365 wysyła JPK_V7 !

   JPK_V7 to połączenie sprawozdawczości przesyłanej dotychczas do Ministerstwa Finansów w postaci deklaracji VAT oraz pliku JPK_VAT. Użytkownicy enova365 już od marca 2020 roku mają możliwość generowania nowego pliku JPK_V7. W ramach aktualnej…

   Integracja enova365 i UDT

   Urząd Dozoru Technicznego odchodzi od formy papierowej i mailowej na rzecz bezpośredniej integracji pomiędzy systemami UDT, a systemami usługobiorców. Firma Scapaflow zaimplementowała kompletne rozwiązanie służące do integracji API UDT, pomiędzy…